Vi har herved fullført begynnerklassen på språkskolen! På fredag som var (15.mars) hadde vi muntlig fremlegg på språkskolen, etter det kunne vi gratulere oss selv med å ha nådd mellomnivået på språkskolen.
Vi kjenner på at vi har mye igjen å lære! Vi håper og ber om at vi må få oppleve at vi henger godt med på studiet på dette neste nivået også.
Til nå ha vi gjennomgått 4 gramatikklærebøker med gode forklaringer på engelsk sammen med en lærebok med de kinesiske tegnene (kanji) som finnes i det japanske skriftspråket. Vi skal fortsette med læreboka med kanjier, men vi ser at vår neste lærebok ikke har et eneste ord på annet språk enn japansk. Dette blir virkelig spennende! Nå skal vi altså fortsette å lære japansk av lærene våre på japansk, men nå også med en lærebok på bare japansk!
Gramatikklærebøker har vi vel alle vært borti, men det er kanskje litt vanskelig å forstå hva en lærebok med kanji er for noe. Slik ser den ut:
Bildet er fra språkskolens facebookside:
Dere er tøffe!
LikerLikt av 1 person